WKF Karate1 Series A – Salzburg 2018 Result

WKF Karate1 Series A - Salzburg 2018 2018/3/2-4 Salzburg, Austria

Kumite

Female Kumite -50Kg
1st Pehar Jelena (CRO)
2nd Endo Chinatsu (JPN)
3rd Babaeva Bakhriniso (UZB)
Sanchez Estepa Rocio (ESP)
5th Tosun Busra (TUR)
Benitez Yamila Ailen (ARG)
7th Pop Alexandra (ROM)
Radicevska Sara (MKD)
9th Picard May-Ly (FRA)
Murabito Nicole (ITA)
11th Rossi Flavie (FRA)
13th Boybanda Sarah Divine (CGO)
Female Kumite -55Kg
1st Hasani Alesandra (CRO)
2nd Busa Lorena (ITA)
3rd Kumizaki Valéria (BRA)
Warling Jennifer (LUX)
5th Connell Amy (SCO)
Gasimova Ilaha (AZE)
7th Yamada Sara (JPN)
Zaborska Simona (MKD)
9th Ussenova Gulmira (KAZ)
Bugur Gizem (GER)
11th Alberg Caroline (DEN)
Zaqoomi Marjam (DEN)
13th Lucic Suzana (SRB)
Alekhina Valeriia (RUS)
Female Kumite -61Kg
1st Brito Andrea (FRA)
2nd Someya Mayumi (JPN)
3rd Nilsson Anna-Johanna (SWE)
Aronen Emma (FIN)
5th Zaqoomi Angela (DEN)
Miggou Anna (GER)
7th Videla Toro Carolina (CHI)
Kostovska Veronika (MKD)
9th Forcella Nicole (ITA)
Kornfeld Noemie (SUI)
11th Waurick Anna-Marie (GER)
Elwart Sara (POL)
13th Rajovic Ksenija (MNE)
Female Kumite -68Kg
1st Abdelaziz Feryal (EGY)
2nd Semeraro Silvia (ITA)
3rd Kopúňová Miroslava (SVK)
Kneer Johanna (GER)
5th Schröter Madeleine (GER)
Someya Kayo (JPN)
7th Matoub Lamya (FRA)
Melnyk Halyna (UKR)
9th Maliuta Kseniya (RUS)
Lenard Ana (CRO)
11th Klepacka Karolina (POL)
Wong Cheuk Lee (HKG)
Female Kumite +68Kg
1st Aboualyazed Shymaa (EGY)
2nd Lesjak Lucija (CRO)
3rd Tatarova Dominika (SVK)
Stepashko Anastasiya (UKR)
5th Antunovic Hana (SWE)
Mohamed Aisha (EGY)
7th Vitelli Greta (ITA)
Abild Sofie (DEN)
9th Pina Yeisy (VEN)
Dreassi Caterina (ITA)
11th Dragusha Diellza (KOS)
Nortan Vanesca (NED)
13th Beldeanu Sabina (ROM)
Male Kumite -60Kg
1st Saymatov Sadriddin (UZB)
2nd Dulovic Nenad (MNE)
3rd Dasoul Michael (BEL)
Azzouzi Nader (TUN)
5th Alzahrani Sultan (KSA)
Uhnich Ihor (UKR)
7th Pampaloni Mattia (ITA)
Arifi Orges (KOS)
9th Kanagasingam Kajith (FRA)
Lee Chun Ho (HKG)
11th Chen Po Yen (TPE)
Lopes Johan (FRA)
Male Kumite -67Kg
1st Funahashi Masamichi (JPN)
2nd Uzakov Ikboljon (UZB)
3rd Pak Hnat (UKR)
Gomyo Hiroto (JPN)
5th Santana Israel Nicolas (CHI)
Ngamphuengphit Supa (THA)
7th Muratov Assylbek (KAZ)
Lê Thanh-Liêm (FRA)
9th Dyshlovenko Yevgenii (UKR)
Bexultan Mussa (KAZ)
11th Milani Lorenzo (ITA)
Kaserer Thomas (AUT)
13th Halimi Astrit (KOS)
Kujawa Jonatan (POL)
Male Kumite -75Kg
1st Bitsch Noah (GER)
2nd Sakiyama Yusei (JPN)
3rd Mizov Beslan (RUS)
Harspataki Gabor (HUN)
5th Vekua Henri (GEO)
Ksenzhyk Viktor (UKR)
7th Kellaway Joe (ENG)
Nakamura Ryota (JPN)
9th Loizides Panayiotis (CYP)
Plompen Sam (BEL)
11th Kachurovskyi Oleksandr (UKR)
Garibovic Enes (CRO)
13th Celentano Augusto (ITA)
Ortenzi Andrea (ITA)
Male Kumite -84Kg
1st Toroshanko Andriy (UKR)
2nd Koike Makoto (JPN)
3rd Brežančić Vladimir (SRB)
Amargos Miguel (ARG)
5th Kolikov Alexandr (RUS)
Sajan Mahmoud (JOR)
7th Mamayev Aykhan (AZE)
Makitan Milos (SRB)
9th Pavic Aleksandar (SRB)
Kiryievich Mikita (BLR)
11th Kudo Kai (JPN)
Alofs Berre (BEL)
13th Cristina Luca (SWE)
Ionut Grosu (ROM)
Male Kumite +84Kg
1st Nishevci Herolind (KOS)
2nd Lardy Tyron-Darnell (NED)
3rd Modami Vishkaei Jasem (IRI)
Khair Mutasem (JOR)
5th Bitevic Slobodan (SRB)
Antokhii Vasilii (RUS)
7th Herchuk Taras (UKR)
Vodchits Aliaksei (BLR)
9th Ishizuka Masaya (JPN)
Bellemkhannate Ismail (NOR)
11th Carlsen Philip (DEN)
Kangtong Teerawat (THA)
13th Serebryakov Vasiliy (RUS)
Marino Simone (ITA)

Kata

Female Kata
1st Shimizu Kiyou (JPN)
2nd Shimizu Natsuki (JPN)
3rd Iwamoto Emiri (JPN)
Ono Hikaru (JPN)
5th Ugai Mizuki (JPN)
Tanaka Misaki (JPN)
7th Casale Carola (ITA)
Payne Natalie (ENG)
9th Radulovic Biserka (MNE)
Sterck Laura (HUN)
11th Lee Celine Xin Yi (MAS)
Wieninger Kristin (AUT)
13th Moreno Wilkinson Jessica (ESP)
Petrovic Aleksandra (SRB)
Male Kata
1st Moto Kazumasa (JPN)
2nd Nishiyama Kakeru (JPN)
3rd Horiba Yuhei (JPN)
Shimbaba Issei (JPN)
5th Gallo Gianluca (ITA)
Kikuchi Ryonosuke (JPN)
7th Hoshika Shogo (JPN)
Arimoto Koji (JPN)
9th Almosawi Sayed Mohammed (WKF 1)
Galán López Sergio (ESP)
11th Caeiros Jorge (POR)
Kateshov Madi (KAZ)
13th Salazar Jover Francisco Jose (ESP)
Riha Matej (CZE)
15th Alonso Carlos Alberto (ITA)
Female Team Kata
1st Hong Kong Sports Institute (HKG)
2nd Russian Federation (RUS)
3rd Slovakia (SVK)
Kata Female Team (ESP)
5th GRT Female Team (ESP)
Karate Klub Unsu (SRB)
7th Belarus (BLR)
Male Team Kata
1st Shitokai Japan (JPN)
2nd WKF Team Kata (WKF 1)
3rd ASD Master Rapid SKF CBL (ITA)
Kata Male Team (ESP)
5th Kinder (SRB)
Fijlkam Italy National Team Kata M (ITA)
7th Austria (AUT)
Sharjah Club (UAE)