WKF Karate1 Series A – Guadalajara 2018 Result

WKF Karate1 Series A - Guadalajara 2018 2018/2/9-11 Guadalajara, Spain

Kumite

Female Kumite -50Kg
1st Miyahara Miho (JPN)
2nd Tosun Busra (TUR)
3rd Uygur Umay (TUR)
Tadano Ayaka (JPN)
5th Kavakopoulou Eirini-Christina (GRE)
Ozcelik Arapoglu Serap (TUR)
7th Morales Ozuna Gema (ESP)
Montaner Berta (ESP)
9th Zhangbyrbay Moldir (KAZ)
Villanueva Ana (DOM)
11th Gannon Seona (IRL)
Female Kumite -55Kg
1st Yakan Tuba (TUR)
2nd Warling Jennifer (LUX)
3rd Ishiai Fumika (JPN)
Nakamura Shiori (JPN)
5th Yamada Sara (JPN)
Elaswad Mariam (AUT)
7th Brown Jenna (USA)
Efroni‏ Rotem (ISR)
9th Stela Adina Agache (ROM)
Ozyazmaci Birsu Gaye (TUR)
11th Lucic Suzana (SRB)
Tsagkari Maria (GRE)
13th Rahaim Mackenzie (USA)
Female Kumite -61Kg
1st Coban Merve (TUR)
2nd Diaz Karina (DOM)
3rd Hasnaoui Boutheina (TUN)
Serogina Anita (UKR)
5th Grande Alexandra (PER)
Ali Dahab (EGY)
7th Veithová Lucie (CZE)
Rodina Anna (RUS)
9th Jimenez Gomez Karen (ESP)
Brito Andrea (FRA)
11th Kujuro Yuki (JPN)
Laezza Nunzia (ITA)
13th De Vos Nele (BEL)
Female Kumite -68Kg
1st Debatty Luana (BEL)
2nd Pedersen Katrine (DEN)
3rd Lenard Ana (CRO)
Kikuchi Mizuki (JPN)
5th Suzuki Maya (JPN)
Cvrkota Sanja (SRB)
7th Wold Sherilyn (NED)
Bonjour Pauline (SUI)
9th Frost Iona (SCO)
Najafighaghelestani Behnoosh (IRI)
11th Lewis Abigail (ENG)
Smiljan Kiti (SLO)
Female Kumite +68Kg
1st Palacio Gonzalez Laura (ESP)
2nd Keinanen Titta (FIN)
3rd Stepashko Anastasiya (UKR)
Wasowicz Maya (USA)
5th Ziller Lora (AUT)
Quintal Catzin Guadalupe (MEX)
7th Van Der Voort Ciska (NED)
Konjevic Dragana (MNE)
9th Boakes Rebecca (ENG)
Torres Garcia Maria (ESP)
11th Spence Dianna (USA)
Despotovic Milica (SRB)
Male Kumite -60Kg
1st Brose Douglas (BRA)
2nd Dasoul Michael (BEL)
3rd Ameknassi Abdessalam (MAR)
Kaya Aykut (TUR)
5th Güler Eyüp (TUR)
Al Malki Emad (KSA)
7th Lopes Johan (FRA)
Ribeiro Diogo Miguel Nunes (POR)
9th Alzahrani Sultan (KSA)
Kolari Joni (FIN)
11th Greco Danilo (ITA)
Román Jiménez José Fabricio (CRC)
Male Kumite -67Kg
1st Ennkhaili Samy (ESP)
2nd Yilmaz Muhammet Ali (TUR)
3rd Gomyo Hiroto (JPN)
Nakano Soichiro (JPN)
5th Funahashi Masamichi (JPN)
Rodriguez Jesus Leonardo (MEX)
7th Velozo Camilo (CHI)
Hasanov Rafiz (AZE)
9th Cartelli Giuseppe (ITA)
Custinne Julien (BEL)
11th Mendes Joaquim (POR)
Heidarzad Pahleviani Amirarsalan (IRI)
13th Van Moerkerk Dylan (NED)
Sinkovskiy Yury (ESP)
15th Bajeanu Stefan Bogdan (ROM)
Male Kumite -75Kg
1st Horuna Stanislav (UKR)
2nd Rodriguez Fuentes Matias (CHI)
3rd Ibanez Saenz-Torre Rodrigo (ESP)
Nakamura Ryota (JPN)
5th Gerrese Nick (NED)
Pinarbasi Necati (TUR)
7th Ainazarov Yermek (KAZ)
Harspataki Gabor (HUN)
9th Gilmour Johnathan (SCO)
Anderson Greg (SCO)
11th Lee Feng-Jen (TPE)
Necci Alessandro (ITA)
13th Tremblay Guillaume (CAN)
Male Kumite -84Kg
1st Chobotar Valerii (UKR)
2nd Yuldashev Daniyar (KAZ)
3rd Aktas Ugur (TUR)
Tzanos Georgios (GRE)
5th Amargos Miguel (ARG)
Kvesic Ivan (CRO)
7th Martina Michele (ITA)
Hernandez Hélio (POR)
9th Mulolo Jonathan (BEL)
Jang Minsoo (KOR)
11th Abdullayev Panah (AZE)
Trivino Leonardo (COL)
13th Bini Niccolò (ITA)
Male Kumite +84Kg
1st Lardy Tyron (NED)
2nd Rojas Rodrigo (CHI)
3rd Erkan Enes (TUR)
Hamedi Tareg (KSA)
5th Martinez Velilla Marcos (ESP)
Creemers Alex (NED)
7th Klepić Ivan (BIH)
Timmermans Rob (NED)
9th Molnar Daniel (HUN)
Koukouritakis Athanasios (GRE)
11th Kraljevic Marko (SRB)

Kata

Female Kata
1st Shimizu Kiyou (JPN)
2nd Ono Hikaru (JPN)
3rd Sanchez Jaime Sandra (ESP)
Tanaka Misaki (JPN)
5th Rodriguez Encabo Lidia (ESP)
Shimizu Natsuki (JPN)
7th Kokubo Urara (JPN)
Garcia Lozano Marta (ESP)
9th Ohuchi Mirisa (JPN)
Augustinová Zuzana (CZE)
11th Sofuoglu Gizem (TUR)
Wåglund Lina (SWE)
13th Lavier Jessica (SUI)
Jedrzejczyk Aleksandra (POL)
Male Kata
1st Moto Kazumasa (JPN)
2nd Quintero Capdevila Damian Hugo (ESP)
3rd Arimoto Koji (JPN)
Shimbaba Issei (JPN)
5th Hayashida Chikashi (JPN)
Kubo Hiroki (JPN)
7th Elhakimi Adnane (MAR)
Hung Ho Wai Howard (HKG)
9th Sayed Mohamed Hamdy (EGY)
Torres Gutierrez Ariel (USA)
11th Chen Chao Ching (TPE)
Barreras Rica Julen (ESP)
13th Guta Adrian Razvan (ROM)
Garcia Cuadrado Ruben (ESP)
Female Team Kata
1st JPN Female (JPN)
2nd Hong Kong China (HKG)
3rd Kata Female Team (ESP)
Portugal (POR)
5th Turkey Female Team Kata (TUR)
C.D. Kazokusport (ESP)
Male Team Kata
1st Morocco Kata Team Male (MAR)
2nd Kata Male Team (ESP)
3rd Kinder (SRB)
Turkey Male Team Kata (TUR)
5th ASD Master Rapid SKF CBL Giovanile (ITA)
FKCV-B (ESP)