WKF Karate1 Premier League – Rabat 2018 Result

WKF Karate1 Premier League - Rabat 2018 2018/4/6-8 Rabat, Morocco

Kumite

Female Kumite -50Kg
1st Miyahara Miho (JPN)
2nd Ouhammad Khaoula (MAR)
3rd Recchia Alexandra (FRA)
Ozcelik Arapoglu Serap (TUR)
5th Plank Bettina (AUT)
Tadano Ayaka (JPN)
7th Hubrich Shara (GER)
Bourcois Aurore (FRA)
9th Kryva Kateryna (UKR)
Morales Ozuna Gema (ESP)
11th Nowakowska Magdalena (POL)
Female Kumite -55Kg
1st Kumizaki Valeria (BRA)
2nd Burkitt Carla (ENG)
3rd Hasani Alesandra (CRO)
Jefry Krishnan Syakilla Salni (MAS)
5th Schaerer Maya (SUI)
Terliuga Anzhelika (UKR)
7th Yakan Tuba (TUR)
Vica Kristine (LAT)
9th Szponder Natalia (POL)
Djedra Saida (ALG)
Female Kumite -61Kg
1st Heurtault Leila (FRA)
2nd Yin Xiaoyan (CHN)
3rd Hasnaoui Boutheina (TUN)
Philippe Gwendoline (FRA)
5th Lenard Ana (CRO)
Abiyeva Farida (AZE)
7th Waurick Anna-Marie (GER)
Sadini Btissam (MAR)
9th Orbon Joane(USA)
Moriguchi Ayami (JPN)
Female Kumite -68Kg
1st Pedersen Katrine (DEN)
2nd Zaretska Iryna (AZE)
3rd Kopunova Miroslava (SVK)
Burucu Hafsa Seyda (TUR)
5th Mohamed Nada (EGY)
Matoub Lamya (FRA)
7th Schroeter Madeleine (GER)
Midi Chaima (ALG)
9th Sherozia Inga (RUS)
Bebek Ivana (CRO)
Female Kumite +68Kg
1st Keinanen Titta (FIN)
2nd Palacio Gonzalez Laura (ESP)
3rd Abouismail Sohila (EGY)
Hocaoglu Meltem (TUR)
5th Antunovic Hana (SWE)
Xatziliadou Eleni (GRE)
7th Kaufmann Fabienne (SUI)
Bruederlin Ramona (SUI)
9th Quintal Catzin Guadalupe (MEX)
Coppola Neri Alessia (ITA)
Male Kumite -60Kg
1st Saymatov Sadriddin (UZB)
2nd Kaya Aykut (TUR)
3rd Alpysbay Kaisar (KAZ)
Brose Douglas (BRA)
5th Azzouzi Nader (TUN)
Shymyrbekov Daulet (KAZ)
7th Pisino Noah Tony (SUI)
Lee Chun Ho (HKG)
9th Kanagasingam Kajith (FRA)
Rohner Luca (SUI)
Male Kumite -67Kg
1st Elsawy Ali (EGY)
2nd Hanafy Magdy Mamdouh (EGY)
3rd Aghalarzade Tural (AZE)
Tadissi Yves Martial (HUN)
5th Derafshipour Hamoon (IRI)
Hasanov Rafiz (AZE)
7th Pan Po-Shen (TPE)
Stimac Stjepan (CRO)
9th Hodzic Mario (MNE)
D Onofrio Francesco (ITA)
11th Gidakos Nikolaos (GRE)
Male Kumite -75Kg
1st Aghayev Rafael (AZE)
2nd Otabolaev Dastonbek (UZB)
3rd Harspataki Gabor (HUN)
Scott Thomas (USA)
5th Da Costa Logan (FRA)
Relifox Maxime (FRA)
7th Sadikovs Ruslans (LAT)
Brown Alton (ENG)
9th Charpentier German (CHI)
Ainazarov Yermek (KAZ)
Male Kumite -84Kg
1st Elmasry Ahmed (EGY)
2nd El Kotby Mohamed (EGY)
3rd Karaqi Alvin (KOS)
Kvesic Ivan (CRO)
5th Chobotar Valerii (UKR)
Timmermans Brian (NED)
7th Arenas Pablo (ESP)
Frigui Khaireddine (TUN)
9th Grillon Kenji (FRA)
Amargos Miguel (ARG)
Male Kumite +84Kg
1st Filali Mehdi (FRA)
2nd Horne Jonathan (GER)
3rd Molnar Daniel (HUN)
Atamov Shahin (AZE)
5th Kaptan Ridvan (TUR)
Gurbanli Asiman (AZE)
7th Ezzar Ahmed Marouane (TUN)
Horuna Yaroslav (UKR)
9th Hamedi Tareg (KSA)
Ionut Alexandru Paun (ROM)

Kata

Female Kata
1st Lau Mo Sheung Grace (HKG)
2nd Sanchez Jaime Sandra (ESP)
3rd Martin Abello Yaiza (ESP)
Eltemur Dilara (TUR)
5th Escudero Solis Nuria (ESP)
Roy Raquel (ESP)
7th Battaglia Sara (ITA)
Ismail Aya Hesham (EGY)
9th Van Lokven Samantha (NED)
Juettner Jasmin (GER)
Male Kata
1st Sofuoglu Ali (TUR)
2nd Galan Lopez Sergio (ESP)
3rd Yakan Mehmet (TUR)
Wang Yi-Ta (TPE)
5th Stea Samuel (ITA)
Lau Chi Min (HKG)
7th Salazar Jover Francisco Jose (ESP)
El Hakimi Adnan (MAR)
9th Juettner Philip (GER)
Iodice Alessandro (ITA)
11th Du Plessis Michael (RSA)
Female Team Kata
1st Turkey (TUR)
2nd Morocco (MAR)
3rd Italy (ITA)
Spain (ESP)
5th Austria (AUT)
Male Team Kata
1st Morocco (MAR)
2nd Malaysia (MAS)
3rd Spain (ESP)
Turkey (TUR)
5th Saudi Arabia (KSA)